Yaşam

Ulu Önder Sevdiği Şarkılarla Anıldı

Osmangazi Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84. yıl dönümü anısına unutulmaz bir konsere imza attı.

Gökdere Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konsere Osmangazi Belediye Lider Yardımcısı Kenan Kır’ın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Şef Rüştü Şentürk idaresindeki koronun seslendirdiği ‘Bülbülüm Altın Kafeste’, ‘Çalın Davulları’, ‘Mendilimin Yeşili’, ‘Batan Gün Kana Benziyor’, ‘Vardar Ovası’ üzere Atatürk’ün sevdiği eserler, vatandaşlar tarafından daima bir ağızdan yankılandı. Tıpkı vakitte Ulu Başkan ile özdeşleşen Harmandalı Zeybeği ile his yoğunluğu yaşayan Bursalı sanatseverler, yaklaşık 1 saat süren konser sonunda koro üyelerini ayakta alkışladı.

Atatürk’ün ölümsüzlüğe uğurlandığı günün yıldönümünde herkese düşen en büyük vazifenin Türkiye’yi yarınlara taşımak olduğunu belirten Osmangazi Belediye Lider Yardımcısı Kenan Kır, “Türk milletini sonsuz bir aşkla seven Mustafa Kemal Atatürk, milleti için her türlü zorluğa katlanmış ve kendini ona adamıştır. Bize bıraktığı ışık, yolumuzu her daim aydınlatmıştır. Bizler, bu vesileyle onu sevdiği şarkılarla anmak istedik. Emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum” tabirlerini kullandı.

Konuşmaların akabinde Osmangazi Belediye Lider Yardımcısı Kenan Kır ve Osmangazi Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Gülşah Cebelli Öncel, harika konserin mimarı olan Şef Rüştü Şentürk’e teşekkür çiçeği verdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu