Haber

Kayseri Büyükşehir’den 305 milyon liralık yatırım

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
4 yılda yaklaşık 3 milyon metrekare kilit parke döşeyen Büyükşehir, kırsal mahallelere de hizmetlerini sürdürüyor.

Başkan Memduh Büyükkılıç liderliğinde Büyükşehir Belediyesi, kırsalda alt yapı ve ulaşım çalışmalarıyla mahallelinin konforunu artırmaya devam ediyor. Bu anlamda kırsal mahalle yollarını çamur ve tozlu yollardan kurtaran Kayseri Büyükşehir Belediyesi Köy Hizmetleri Daire Başkanlığı, Lider Büyükkılıç’ın göreve geldiği günden bu yana çok değerli hizmetler yaptı.

2019-2023 ortasında 16 ilçenin kırsal mahallelerine 4 yılda 2 milyon 950 bin 107 metrekare kilit parke döşeyen Köy Hizmetleri Daire Başkanlığı, sadece bu hizmetin bedeli 305 milyon 518 bin TL oldu.

Hizmetlerden yararlanan kırsal mahalle sakinleri de Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği kilit parke hizmetinden duydukları memnuniyeti dile getirerek Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a ve Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Vatandaşlar, yollarının toz ve çamurdan arınmış olduğunu söyleyerek, katkıda bulunanlar için dua etti.

Köy Hizmetleri Daire Başkanlığı, Kayseri Büyükşehir Belediyesi hinterlandındaki ilçe ve kırsal mahallelerde yol, asfalt, kilit parke, sosyal tesislerin yapım, bakım ve onarımında hizmetlerine devam ediyor.

kiziltepeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu